Rekomendacja Zakładu Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

Koncepcja rozwoju sieci „Fit Dietetyk” została stworzona na bazie istniejącego już systemu franczyzowego „Dobry Dietetyk” - projektu, który odniósł bardzo duży sukces rynkowy, pozwolił naszej firmie zebrać nieoceniony zasób doświadczenia i sprawdził się już z powodzeniem w blisko 200 placówkach w całej Polsce. Nasza firma może więc z pełną odpowiedzialnością zaproponować wszystkim naszym potencjalnym współpracownikom wdrożenie nowego systemu opieki dietetycznej, tym razem,  ściśle  ukierunkowanego na kluby fitness i ośrodki sportowe.

Projekt „Fit Dietetyk” został stworzony dzięki ścisłej współpracy z Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport – specjalistycznym ośrodkiem zajmującym się kompleksową opieką żywieniową sportowców wyczynowych wszystkich dyscyplin sportowych. Centrum PMS skupia obecnie doskonałych specjalistów, którzy na przestrzeni lat włożyli ogromny wkład pracy w popularyzację roli żywienia w sporcie oraz znalezienie nowych możliwości poprawy osiągnięć sportowych. Z ich usług korzysta ogromna ilość sportowców, nie wykluczając tutaj wielu doskonałych zawodników na poziomie światowym i olimpijskim. Profesjonalizm usług został doceniony nie tylko przez  środowiska sportowe ale także naukowe, co zaowocowało między nawiązaniem ścisłej współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Owocem tej współpracy są między innymi projekty prac badawczych, utworzenie Studium Dietetyki Sportowej, czy też publikacje książkowe.

Łącząc doświadczenie zdobyte w realizacji dotychczasowego projektu franczyzowego Dobry Dietetyk jak również wysokie przygotowanie merytoryczne i doświadczenie w dietetyce sportowej, przystąpienie do projektu „Fit Dietetyk” stwarza doskonałe  możliwości wdrożenia specjalistycznych usług dietetycznych w klubach fitness, które mogą nie tylko zaoferować swoim klientom profesjonalne doradztwo żywieniowe w treningu rekreacyjnym, ale także w sporcie wyczynowym.